.::[ Klimatyzatory ]::.

MDV

Firma Midea powstała w 1968 roku i od kilkunastu lat jest wiodącym producentem urządzeń klimatyzacyjnych oraz sprzętu gospodarstwa domowego. Midea specjalizuje się w produkcji klimatyzatorów, lodówek, zmywarek, kuchenek mikrofalowych, wentylatorów, odkurzaczy, itp. Midea jest największym na świecie producentem wentylatorów a w produkcji urządzeń klimatyzacyjnych należy do czołówki największych producentów na świecie, z roczną produkcją ok. 4 mln. sztuk (największa firma na świecie wyprodukowała 7mln szt.) Midea od wielu lat ściśle współpracuje z japońską firmą Toshiba, m.in. w zakresie produkcji sprężarek i innych podzespołów do klimatyzatorów i urządzeń chłodniczych. Midea jest firmą w pełni samodzielnie produkującą klimatyzatory, począwszy od produkcji sprężarek a skończywszy na wtrysku obudów urządzeń .

Midea jest firmą o zasięgu globalnym i jest znana w ponad 100 krajach. Urządzenia klimatyzacyjne marki Midea sprzedawane są m. in. w Niemczech , we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Od stycznia 2005r. zarówno urządzenia z grypy MDV-D, jak i urządzenia z grupy commercial oraz urzadzenia ścienne produkowane są przez firmę Midea pod wspólną marką MDV.

Nowe czynniki chłodnicze: R410a iR407c
W celu ochrony naszego środowiska w klimatyzatorach zastosowane zostały nowe, przyjazne środowisku czynniki chłodnicze R410a i R407c.
Wysoka efektywność kwalifikująca urządzenia do klasy Eurovent A
Dzięki zastosowaniu wydajnych sprężarek i optymalnie dobranemu czynnikowi człodniczemu, współczynnik EER kwalifikuje urządzenia do klasy Eurowent A (powyżej 3,2W/W) oraz do klasy Eurovent B (powyżej 3,0W/W), w znacznym stopniu redukując zużycie energii.
Czteropłaszczyznowy wymiennik ciepła
Zastosowanie czeropłaszczyznowego wymiennika pozwoliło na powiększenie powierzchni wymiany ciepła o 32% w porównaniu z konwencjonalnymi modelami, co w znaczny sposób wpłynęło na wzrost sprawności urządzenia.
Trapezowe żłobkowanie rurek miedzianych
W porównaniu z tradycyjnym żłobkowaniem trójkątnym, trapezowy kształt żłobków wewnątrz miedzianych rurek parownika i skraplacza poprawia warunki wymiany ciepła, wpływając korzystnie na efektywność urządzenia i zmniejszenie zużycia energii.
Aluminiowe lamele wymienników
Dobra zwilżalność aluminiowych lamel wymiennika ciepła w jednostce wewnętrznej poprawia efektywność chłodzenia umożliwiając swobodny przepływ wykroplonej wody. Ta sama cecha aluminiowych lamel, w jednostce zewnętrznej poprawia skutecznośc grzania, przez przyśpieszenie procesu odszraniania.

Technologia dwukierunkowego wypływu powietrza
Dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji i sterowaniu mikroprocesorowemu klimatyzatory z serii Glory posiadają unikalny dwukierunkowy system wypływu powietrza. W trybie chłodzenia kierownica powietrza ustawiona jest poziomo. Zimne powietrze opuszcza klimatyzator w kierunku poziomym i opada na dół grawitacyjnie. W ten sposób temperatura w pomieszczeniu zostaje szybko i równomiernie obniżona. W funkcji grzania kierownica powietrza ustawiona jest pionowo w dół a ogrzane powietrze kierowane jest bezpośrednio w kierunku podłogi. Rozwiązanie to gwarantuje szybkie i równomierne podnoszenie temperatury w pomieszczeniu.
System cichego przepływu powietrza
Duża średnica wentylatora promieniowego w jednostce wewnętrznej gwarantuje cichą pracę urządzenia, zapewniając jednocześnie wysoki przepływ powietrza przy niskiej prędkości obrotowej. Specjalnie opracowany kształt łopat wentylatora w jednostce zewnętrznej czyni jego pracę bardzo cichą.
Niezależne odwilżanie powietrza
Funkcja niezależnego odwilżania jest przeważnie wykożystywana w czasie deszczowych i parnych dni. Klimatyzator pracując na przemian w funkcji chłodzenia i w funkcji wentylowania zapewni a skuteczne odwilżanie powietrza bez jednoczesnego obniżania temperatury.
Funkcja snu
Po uruchomieniu funkcji snu (sleep) klimatyzator będzie automatycznie podnosił (podczas chłodzenia) lub obniżał (podczas grzania ) temperaturę w pomieszczeniu o 1°C na godzinę. Temperatura zostaje ustabilizowana po dwóch godzinach. Funkcja ta zapewnia utrzymanie komfortowej temperatury i oszczędność energii.
Funkcja turbo
Uruchomienie funkcji turbo powoduje najszybsze schłodzenie powietrza do zadanej temperatury.
 
Funkcja samodiagnozy i ochrony
Dzięki zastosowaniu tej funkcji błędy w pracy klimatyzatora wykrywane są przez mikroprocesor i wyświetlane na wyświetlaczu jednostki wewnętrznej. Funkcja ochrony uniemożliwia uruchomienie urządzenia w przypadku wykrycia błędu, zabezpieczając je w ten sposób przed uszkodzeniem.
Zestaw do pracy w niskich temperaturach (opcja)
Zapewnia poprawną pracę urządzenia trybie chłodzenia przy temperaturze otoczenia do -15°C. Opcja ta jest wykorzystywana w takich miejscach jak serwerownie i UPS-y, gdzie chłodzenie pomieszczenia konieczne jest nawet w zimie.
Funkcja ciepłego rozruchu (w urządzeniach chłodząco grzejących)
W trybie grzania praca wentylatora w jednostce wewnętrznej uzależniona jest od temperatury parownika. Wentylator zaczyna pracę tylko wtedy, gdy parownik jest gorący, zabezpieczając przed zimnymi podmuchami.
Osłona zaworów
Zabezpiecza zawory i zapobiega kapaniu z nich wykroplonej wody.
Elastyczne przewody połączeniowe
Listwa przyłączeniowa czyni połączenie elektryczne pomiędzy jedonostką wewnętrzną i zewnętrzną bardziej elastycznym.
Łatwe czyszczenie panela czołowego
łatwy demontaz panela czołowego jednostki wewnętrznej, umożliwia mycie go pod bierzącą wodą.
Funkcja autorestartu
W przypadku przerwy w dopływie energii klimatyzator zapamiętuje bieżące ustawienia i automatycznie przywraca je po wznowieniu zasilania.
Nierdzewna obudowa
Obudowa jednostki zewnętrznej wykonana jest z ocynkowanej i polakierowanej blachy stalowej, co czyni ją odporną na warunki atmosferyczne.

Ścienne

Seria urządzeń ściennych z nowym płaskim panelem.
MSH-07HRN1 2,2 kW
MSH-09HRN1 2,6 kW
MSH-12HRN1 3,5 kW
MSB-07HRN2   2,2 kW
MSB-09HRN2   2,6 kW
MSB-12HRN2   3,5 kW
MSB-18HRN2   5,3 kW
MSB-21HRN2   6,2 kW
MSB-24HRN2   7,0 kW
MSB-30HRN2   8,8 kW
MSG-07HRN2   2,2 kW
MSG-09HRN2   2,6 kW
MSG-24HRN2   7,0 kW
MSG-30HRN2   8,8 kW
MS2G-21HRN2   2,6+3,5 kW
MS3G-30HRN2   2,6+2,6+3,5 kW

Okienne

WH-09CR   2,6 kW
MWH-12CR   3,5 kW
MWH-18CR   5,3 kW

Kasetonowe jednostronne

 MCB-09HRN2 2,6 kW
MCB-12HRN2 3,5 kW

Kasetonowe czterostronne

MCA-12HRN2 3,5 kW
MCA-18HRN2 5,3 kW
MCA-24HRN2 7,0 kW
MCA-30HRN2 8,8 kW
MCA-36HRN2 10.5 kW
MCA-48HRN2 14,0 kW

Przypodłogowo-podsufitowe

MUA-18HRN2 5,3 kW
MUA-24HRN2 7,0 kW
MUA-30HRN2 8,8 kW
MUA-36HRN2 10,5 kW
MUA-48HRN2 14,0 kW
MUA-60HRN2 17,5 kW